Kõigi aegade parimad komöödiafilmid

parimad komöödiafilmid

Komöödia on universaalne vahend eluks nimetatava lõpliku seisundi vastu ja film võib olla selle suurim meedium. Need on parimad komöödiad, mis kunagi tehtud.

See, kas elu on elamist väärt või mitte, on igaühe enda otsustada, kuid üks on kindel – see ei ole alati vikerkaare sõit läbi Sunshine City. Elu on äärmiselt raske ja keegi ei pääse elusalt välja. Inimesed ellujäämiseks omaks võtavad laias valikus filosoofiaid ja uskumusi, kuid üks asi on üldiselt kasulik: naer. Naeratavast dalai-laamast kuni suurepärase juudi huumorini on komöödia olnud inimkonna lohutus aegade algusest peale kannatuste tormide eest, mil üks homo troglodüüt arvatavasti libises ja kukkus, ajendades mõnda primitiivset punkarit näpuga näitama ja naerma.

Huumor on olnud konstantne läbi ajaloo, kuid see võis leida ideaalse meediumi kinos (ja hiljem televisioonis). Näitlemise, dialoogi, muusika, visuaalide ja eriti montaaži kombinatsioon on andnud tulemuseks kõigi aegade kõige manipulatiivsema kunstivormi, mis sobib suurepäraselt koomikutele, kuna naer sünnib sisuliselt manipuleerimisest. Alates varaseimatest tummfilmidest kuni hiljutise Kõik kõikjal korraga – filmid on inimesi erineval moel naerma ajanud rohkem kui sajandi ja need on ühed parimatest.

Hoiatussõna siiski. Komöödia, nagu kõik, on subjektiivne. Ükski nimekiri ei suuda kirjeldada lugematuid maagilisi filme, mis panevad meid naerma. Asjade kitsendamiseks oleme vältinud selgemat žanri segamist (Ghostbusters, Shaun of the Dead, Beverly Hills Cop) ja piirdusime ühe filmiga teatud režissööridelt (isegi kui Charlie Chaplin, Mel Brooks ja teised on teinud arvukalt filme, mida võiks näiliselt siia lisada).

Piirame selle ka Ameerika filmidele (vabandust, Monty Python ja Püha Graal) ning püüame keskenduda filmidele, mis meid tõeliselt naerma ajavad, isegi kui mõned läbimõeldumad või säravamad komöödiad pakuvad lisaks suurepärasele naerule ka naeru. filosoofilised teemad või olulised panused kinosse (Dr. Strangelove, Groundhog Day, Hollywood Shuffle, kõik, mida suurepärane Christopher Guest on teinud). Isegi kõige selle juures esineb tegematajätmisi, mis kutsuvad esile kaebusi. Selle asemel, et kurvastada kõike, mis puudu on, keskendugem siiski sellele, mis sisaldub selles kõigi aegade parimate Ameerika komöödiafilmide loendis.

Panga Dick

The Three Stooges, Brothers Marx, Charlie Chaplin, Buster Keaton ning Abbott ja Costello pälvivad kõik vääriliselt tunnustuse, kuid millegipärast on inimesed W.C.-d enam mäletamast. Väljad, kui tegemist on klassikalise komöödiaga. Sellest on kahju, sest suhteliselt lühikese aja jooksul lõi suure punase ninaga koomik ühed WW2-eelse ajastu naljakamad väikesed filmid. Fields, kes arendas ja kirjutas sageli oma filme (naeruväärsete pseudonüümide all, nagu Mahatma Kane Jeeves ja Otis Criblecoblis), oli lihtsalt loodud komöödia jaoks, mis on tema silmapilkselt meeldejääva näo, näpunäide ja ikoonilise ninatõmbumise tõttu.

Fieldsi liigne joomine tõi kaasa rasked haigused ja kõhklused, et stuudiod temaga koostööd teha, kuid pärast mõne raadiosaadete edu naasis ta võidukalt kinodesse komöödia meistriteoste sarjaga vahetult enne oma surma – Sa ei saa petta. An Honest Man, My Little Chickadee, The Bank Dick ja Never Give a Sucker an Even Break. Neid kõiki võiks siinkohal käsitleda, kuid The Bank Dick on ilmselt tema suurim saavutus ajatute komöödiarutiinide, esituse üllatava aususe ja täieliku loomingulise kontrolli tõttu. Fields mängib ahelsuitsetavat alkohoolikut, kes on oma pere poolt tõrjutud ja põlatud, ja kes on nõme ja jääbki jõmpsikaks, hoolimata sellest, et teda on pelgalt juhuse tõttu korduvalt kangelases segaduses. See on lõbus ja värskendavalt amoraalne.

Lennuk!

Esimene suurepärane paroodiafilm Lennuk! aastast 1980 tõstab rumaluse tõeliseks kunstiks. Filmitegijate kolmik Zucker, Abrahams ja Zucker leiutas Kentucky Fried Movie’ga selle žanri praktiliselt välja ja jätkas seda lõbusate filmide, nagu The Naked Gun ja Hot Shots, kuid Airplane! on ilmselt nende kõige olulisem ja naljakam film. Võttes eeskuju paljudest tolleaegsetest 70ndate katastroofifilmidest (nt The Towering Inferno ja Airport), Lennuk! jälgib toidumürgituse käes kannatanud lennuki reisijaid ja meeskonda.

Ausalt öeldes pole süžeel üldse tähtsust. Nagu paljud nende filmid, on ka Lennuki narratiiv! on lihtsalt ettekääne, et võimalikult palju nalju kaadrisse moosida ning nende tabamuste ja möödalaskmiste suhe on seekord erakordselt kõrge. Film oli üllatavalt suur hitt, võttes oma kasina 3,5 miljoni dollari suuruse eelarve ja teenides 171 miljonit dollarit ning on tänaseni lõputult tsiteeritav.

Ameerikasse tulek

Jällegi võiks Eddie Murphyl ja režissööril John Landisel olla selles nimekirjas mitu filmi, kuid “Coming to America” võib olla parim puhas komöödiafilm, mis on tehtud, kuigi konkurents on tihe (Bluusivennad, Trading Places, Animal House). Samuti on lugematu arv komöödiaid eesotsas mustanahaliste näitlejatega, mis võiksid sobida (Friday, Barbershop, Dear White People), kuid need võlgnevad oma edu väidetavalt Ameerikasse tulemisele.

Eddie Murphy mängib Aafrika printsi, kes põgeneb kokkulepitud abielu eest Ameerikasse, kus ta võib ise kuninganna leida. Suurepärase kõrvalosatäitjatega (sealhulgas James Earl Jones, Shari Headley, John Amos, Samuel L. Jackson, Cuba Gooding Jr. ja lõbus Arsenio Hall) on Ameerikasse tulek tõeliselt veetlev lugu kalast väljas, ei vanane kunagi.

Superhalb

Film, mis aitas käivitada viimaste seikluslike komöödiate rünnaku, juhib Superbad tänu tõeliselt suurepäraste näitlejate ja filmitegijate (Jonah Hill, Michael Cera, Seth Rogen, Bill Hader, Emma Stone, Dave) talentidele. Franco, Evan Goldberg, Christopher Mintz-Plasse, Greg Mottola, Judd Apatow – film on tõeline koomilise talentide aardel.

Kõik mahub täpselt oma kohale, täiusliku ajaveetmise õhkkonnaga kogu filmi vältel, mis on soojalt kutsuv. Lugu Sethi ja Evani viimastest keskkoolipäevadest on halastamatult lõbus, suurepärase rea lugemise, ennekuulmatute stsenaariumide ja vaimuka improvisatsiooniga, mis sobivad kokku, et luua hästi õlitatud komöödia masin, mis muudkui veoks sõidab.

Tema tüdruku reede

Cary Grant oli üks suurepäraseid klassikaliste kruvikuuli komöödiate esitajaid ja paljud tema filmid võiks siia lisada (nt Arseen ja Old Lace või Bringing Up Baby). Kuid see on Howard Hawksi 1940. aasta meistriteos “His Girl Friday”, mis võib olla tema parimaid töid, suuresti tänu Hawksi ja Granti suurepärasele stseenipartnerile Rosalind Russellile. Tema Tüdrukureede oli revolutsiooniline oma dialoogi poolest, nalja, mis oli nagu kihutava kuuli vaimukas rikošett, mis pööras meeletu hülgamisega mööda filmi seinu. Film oleks võinud olla kaks korda pikem, kui see pisut aeglustaks, kuid see kaotaks eesmärgi.

Siinne dialoog on kütkestav, õpetades teile, kuidas seda filmi vaadates kuulda, kuid nõuab, et te seda uuesti näeksite, lihtsalt selleks, et kõik üles võtta. Lugu lahutatud ajalehereporteride paarist, kes on mõrvajuhtumisse takerdunud, samal ajal kui mees üritab endist naist tagasi võita, on naljakas ja nutikas ka 82 aastat hiljem.

Pruutneitsid

Film, mis käivitas äärmiselt lolli vestluse teemal “kui naised on naljakad” (lugematul arvul kommentaatoritel, kes ilmselt eirasid Lucille Balli, Mary Tyler Moore’i, Gilda Radnerit ja lugematuid teisi), oli Bridesmaids mõne väga naljaka naise jaoks ammu peavoolu esitlus. . Kristen Wiigi ja Amy Mumulo kaasstsenaristid ning suurepärase kaasaegse komöödia režissööri Paul Feigi režissööris filmis Wiig kergelt depressioonis naisena, keda palutakse oma lähedase sõbra (keda kehastab Maya Rudolph) auteenijaks.

Bridesmaids on hämmastava näitleja koosseisuga, kuhu kuuluvad Rose Byrne, Ellie Kemper, Chris O’Dowd, Jon Hamm, Rebel Wilson, Matt Lucas, Tim Heidecker, Terry Crews ja loomulikult Melissa McCarthy Oscarile nomineeritud staarirollis. naerma-valjult naljakas, leides lõpuks tõeliselt südamliku emotsiooni ja ühenduse selle sahhariliku lõpu kaudu. Film tekitaks tõelise alažanri “halvasti käituvad tüdrukud”, mille kasumlikkus mõnevõrra väheneb. See ei pruugi olla üleüldiselt armastatud, kuid paljude inimeste jaoks on see otsene poolehoid.

Caddyshack

Üks suurepäraseid “köögivalamu” komöödiaid, Caddyshack loob lihtsalt lahtise ruumi (golfiturniiri) ja laseb seejärel oma uskumatul talendil raskeid asju tõsta. Chevy Chase’i, Bill Murray ja Rodney Dangerfieldiga film on täiuslik ajakapsel 1980. aastast ning selle seksikomöödiatest ja mässumeelsetest hoiakutest. Jällegi on need näitlejad ja filmi suurepärane režissöör (Harold Ramis) teinud muid meistriteoseid, kuid Caddyshack näib eksisteerivat kõigi nende erinevate annete parimal ristumiskohal. Ühest meeldejäävast jadast teiseni keeldub film peatumast, kumbki naer loob üksteise otsa täiusliku komöödia crescendo.

Suur Lebowski

Vendade Coenite parim komöödiafilm on ka üks kõigi aegade parimaid, meeletult sürreaalne film The Big Lebowski. 90ndate kultusklassikuks kujunenud film liigub ühest ikoonilisest lavastusest teise, kui The Dude ja tema bowlingumeeskond mässitakse film noir’i stiilis eksliku identiteedi juhtumisse.

The Big Lebowski, milles osalevad Jeff Bridges ja John Goodman nende absoluutses parimas vormis (koos lõbusalt haletsusväärse Steve Buscemi ja veidralt üleva Julianne Moore’iga), on The Big Lebowski sageli lõbus, kunstiliselt üles ehitatud ja intellektuaalselt läbimõeldud. Film võib rääkida paljudest asjadest (Vietnamist, Ameerika unenäost, kunsti tähtsusest, budismist ja bowlingust), kuid mida see tegelikult ka ei räägiks, on tulemus sügavalt naljakas.

See juhtus ühel ööl

1934. aasta meistriteos “It Happened One Night”, mis loob põhiliselt enamiku järgmise sajandi romantiliste komöödiate malli, on üks kolmest filmist, mis on võitnud kõik viis peamist Oscarit (parim meesnäitleja, parim naisnäitleja, parim režissöör, parim stsenaarium, parim film). Oma ajast tohutult ees on Frank Capra klassiku peaosades Clark Gable ja Claudette Colbert kui sobimatu paar, kes reisivad võib-olla esimeses suurepärases maanteefilmis üle riigi. Ta on töötu reporter, kes on nõus aitama tal rikka isa eest põgeneda ja oma väljavalituga taasühineda seni, kuni too aru saab.

Alates kurikuulsast autostopistseenist kuni suure Jeeriko müüri hetkeni on It Happened One Night lõputult naljakas, lootusetult romantiline ja igavesti mõjukas, kasutades oma staatust ühena viimastest Code-eelsetest filmidest, et nihutada piire ja olla märatsevalt uuenduslik. Teate, et see on suurepärane film, kui Steven Spielberg maksis Gable’i Oscari kuju eest 600 tuhat dollarit (mille ta annetas seejärel filmiakadeemiale ajaloo eest).

Leegitsevad sadulad

Mel Brooks on käsitlenud paljusid žanre, tehes täiuslikke paroodiaid Hitchcockist (High Anxiety), õudusest (Noor Frankenstein), ulmest (Spaceballs), ajaloolistest eepostest (Maailma ajalugu, I osa) ja tummfilmidest (Tummfilm.. .), kuid on loogiline, et tema läänekino satiir võib olla kõigi aegade parim Ameerika komöödiafilm. Lõppude lõpuks on suurepärane vesternižanr põhiliselt ameerikalik ja seda parodeerides võiks Brooks naljakalt kritiseerida mitmesuguseid Ameerika institutsioone – vägivalda, rassismi, politseitööd ja kino ennast.

Koos suure Richard Pryoriga (kõrvuti Norman Steinbergi ja Andrew Bergmaniga) kirjutatud meisterlik Blazing Saddles jälgib äsja ametisse nimetatud mustanahalise šerifi vägitegusid (kelle paigaldas pätt peaprokurör, kes loodab uuest raudteest kasu saada), kes teeb palju ära. parem töö, kui kõik ootasid. Nagu Brooksi geniaalne komöödia “Produtsendid”, uurib ka “Blazing Saddles” ebaõnnestumise ja kasumi vahelist suhet, kasutades seda teemat sotsiaalselt heidikute tähistamiseks ning kõike kontrollivate elitaaride, rassistide ja jõukate hukkamõistmiseks. Cleavon Little’i, Gene Wilderi, Slim Pickensi, Madeline Kahni ja Brooksi enda suurepäraste osatäitmistega film dekonstrueerib anarhiliselt filmitegemise olemuse, kandes lõpuks üle idioomi, et komöödias pole miski püha, kinole endale.

Suur Diktaator

Tume komöödia on olnud igavesti, žanr leidis 1960. aastatel tõesti oma aluse, kuid Charlie Chaplin, kes hullab Adolf Hitlerina, peab olema selle üks parimaid varajasi kinolisi ilminguid. 1940. aasta film “Suur diktaator” ründas Chaplini komöödiaga fašistlikku natsi rohkem kui aasta enne Ameerika sisenemist Teise maailmasõtta. Filmi kirjutades, lavastades, peaosas, produtseerides ja isegi skoorides kujutas Chaplin Hitlerit megalomaani lollina, mängides samal ajal. juudi juuksuri roll, kelle Hitler tõenäoliselt gaasikambritesse saadaks.

Jah, see on morbiidne teema ja isegi Chaplin ise kirjutas oma autobiograafias, et tõenäoliselt poleks ta oma filmi teinud, kui oleks teadnud tegelikult toime pandud julmustest. Kuid kas see pole mitte poliitilise komöödia jõud? Lammutada autoriteeti, paljastada võimsad inimesed kohutavate idiootidena, kes nad tegelikult on, võttes neilt selle käigus austust? Seda tegi Chaplin kindlasti filmis “Suur diktaator” ja kuigi “Kullapalavik”, “Moodne aeg” ja “Tsirkus” on kõik väga naljakad filmid, võib see olla tema jaoks kõige olulisem.

Pardisupp

Kui Woody Alleni tegelaskujul ei õnnestu end filmis Hannah ja tema õed kogemata tappa, eksleb ta New Yorgi tänavatel, eksledes lõpuks kinosaali ja vaadates klassikalist Marxi vendade filmi “Pardisupp”. Pärast tulutut tähenduse ja usu otsimist ning naermisest loobumist näeb tema tegelane Grouchot, Harpot ja Chicot farsiliselt ringi tantsimas ning ta ei taha äkitselt surra. See on vägi, mis võib olla vendade Marxi filmidel, sealhulgas “Ahviäri” ja “Öö ooperis”, kuid Pardisupp võtab kooki kui absurdset fantaasiat rumalast ja ägest mehest, kellest saab diktaator, kuid kes ei hooli sellest.

1933. aasta filmi puhas anarhia ja piiripealne nihilism koos kogu selle lustliku hävinguga ja eriti Groucho lõbusa Rufus T. Firefly tegelaskujuga inspireerivad Bugs Bunnyt ja paljusid komöödiafilme. Pärast filmi vaatamist ütleb Alleni tegelane filmis Hannah ja tema õed järgmist:

Mis siis, kui halvim on tõsi? Mis siis, kui Jumalat pole ja sa lähed ringi vaid korra ja ongi kõik? Noh, tead, kas sa ei taha kogemusest osa saada? Tead, mida kuradit, see kõik pole lihtsalt lohisemine. Ja ma mõtlen endamisi, jeesus, ma peaksin lõpetama oma elu hävitamise, otsides vastuseid, mida ma kunagi ei saa, ja lihtsalt nautima seda, kuni see kestab.