15 kõigi aegade parimat loomafilmi (IMDb andmetel)

15 parimat loomafilmi

Enamik filmifänne armastab loomi ja on lihtne mõista, miks. Nad kipuvad ekraani valgustama, eriti kui nad on loo põhifookuses. Olenemata sellest, kas tegemist on animeeritud fantaasia filmiga, mis sisaldab rääkivaid loomi või tõsielus olevaid olendeid, kes osalevad suurejoonelistes seiklustes, lõbustavad nad jätkuvalt publikut üle kogu maailma.

Lõuad (1975) – 8,0

Jaws oli esialgne suvine kassahitt ja see hirmutab filmi vaatajaid tänapäevani. Lugu keerleb väga tõelise terrori ümber valgehai ümber, kes ähvardab suvekuu tipp kuudel väikese turismi linna elanikke. Pärast mitme ohvri õgimist asusid kohalik politseiülem, merebioloog ja sinikrae kalur seda hävitama.

Filmis on kõike, mis teeb lõbusaks õudus-/seiklusfilmiks, sealhulgas rohkelt komöödiat, ajatuid ja armastusväärseid tegelasi ning loomade antagonisti, mis on ühtaegu väga reaalne ja äärmiselt ohtlik. Kuigi film oli valgehai kui liigi suhtes liiga karm, sai sellest siiski ühe suurepärase filmi.

Hachi: Koera lugu (2009) – 8.1

Selle 2009. aasta filmi peaosa mängib Richard Gere näitlejale ebatavaliselt erinevas filmis, mis räägib loo professorist, kes leiab mahajäetud Akita ja otsustab selle koju viia. Paraku saab professor surmava insuldi ja sureb, jättes Hachi oma parima sõbra järele piiluma.

Film on täis sümboolikat, mis keskendub lojaalsuse, armastuse ja sõpruse mõistetele, kuid selle peamine püsiv jõud on emotsionaalne kaal. Hachi on üks loomakeskne film, mis kindlasti paneb publikut nutma, eriti neid, kellel on lähedased sidemed oma looma sõpradega.

Nemo leidmine (2003) – 8.1

Nemo leidmine on jätkuvalt üks Pixari kroonikatest saavutustest; võluv ja ajatu lugu perekonnast ja sõprusest ning sidemetest, mis neid omavahel seovad. Lugu keskendub väikesele kalale nimega Nemo, kes eraldatakse oma perekonnast ja sunnib teda nende leidmiseks ette võtma ohtliku teekonna.

Film kannab ka Pixari kaubamärki omavat huumorit, pakkudes emotsionaalse ja liigutava narratiivi keskel palju naerutavaid hetki. See oli nii hea film, et sünnitas vaimse järge Dori leidmise näol, mis on täis meeldejäävaid ja lõbusaid tsitaate.

Jurassic Park (1993) – 8.1

Dinosaurused olid Hollywoodi hitt filmides juba enne 1993. aastat, kuid Jurassic Park muutis malli igaveseks. Üks Steven Spielbergi parimaid filme Jurassic Park on kohandatud Michael Crichtoni samanimelise romaani järgi, mis sisaldab saare teemaparki, mis on täis eelajaloolisi loomi.

Spielbergi varase CGI ja animatroonika segu aitas dinosaurused ellu äratada viisil, mida polnud varem nähtud. See oli põnev, valdav ja kurnav parimal võimalikul viisil ning näis, et publik ei saanud piisavalt pealt vaadata, kuidas Maa varajased elanikud õnnetuid inimohvreid sõimasid.

Milo ja Otise seiklused (1986) – 7.0

Endiselt üks 1980. aastate meeldejäävamaid loomakeskseid filme, Milo & Otis on nunnu ja südamlik lugu. Filmi jutustab Arthuri staar Dudley Moore. Filmi keskmes on “uudishimulik kass ja mopsi ninaga kutsikas”, kes lähevad lahku ja asuvad üksteisega taasühinema.

Teel saavad nii kassipoeg kui kutsikas täiskasvanuks, tehes samal ajal paar tugevat koputust. Filmi ainsad miinused on süüdistused loomade väärkohtlemisest filmimise ajal (rohkem kui ühest Austraalia ajalehest), millest ükski pole tänaseni täielikult kinnitatud. See on vastik vari, mis paistab muidu suurepärase filmi kohal.

Daam ja tramp (1955) – 7.3

Disney üks armastatumaid animaklassikaid on kahtlemata “Lady And The Tramp”, mis sisaldab ettevõtte parimaid animatsiooni teoseid ja mis on abielus ajatu armastuslooga. Ainuüksi spagettide ja lihapallide õhtusöök oli sissepääsu hinda väärt ning on nüüdseks saavutanud popkultuuri ikooni staatuse.

See on klassikaline lugu armastusest valel pool rada, kus kaks koera elavad väga erinevat elu, kes kohtuvad, alustavad koos seiklusi ja armuvad loo käigus. See on koomiline, põnev, südantsoojendav ja romantiline – kõik ühes.

Bambi (1942) – 7,3

1942. aastal kostitati lääne publikut Bambiga, Disney ühe armastatuima varajase animafilmiga. Film on kunstiteos, millel on vapustav animatsioon, kaunid käsitsi maalitud taustad ja emotsionaalselt laetud lugu, mis ümbritseb elutsüklit.

Film jälgib noort hirve poega nimega Bambi, kelle ema tulistavad jahimehed ja kes peab suureks kasvama, et saada omaette juhiks. Sellel on mõned meeldejäävalt jumalikud stseenid, sealhulgas noor Bambi, kes üritab koos oma jänesesõbra Thumperiga jäätunud järvel uisutada.

Pingviinide marss (2005) – 7.5

Mõnikord on parim lugu päris lugu, nagu juhtus Morgan Freemani 2005. aasta dokumentaalfilmi March of the Penguins puhul. Film jälgib keiserpingviinide rühma elu algust suve lõpus Antarktikas.

Kui pingviinid rändavad oma pesitsus aladele, saavad vaatajad näha stseene nende loomulikest paaritumisrituaalidest ja teekonnast munast koorumiseni. See on põnev ja võluv dokumentaalfilm liigist, mida varjab endiselt palju saladusi.

Pii elu (2012) – 7.9

Life of Pi põhines Yann Marteli auhinnatud samanimelisel romaanil ja auhinnatud režissöör Ang Lee juhtis seda ühes oma ambitsioonikamas projektis. Lugu jälgib teismelist Pi, kelle paat, mis kannab tema perekonda ja loomi Indiast Kanadasse, upub.

Pi on ainus ellujäänud inimene oma Bengali tiigri, orangutani, sebra ja hüääni kõrval. Lõpuks tarbib Tiiger enamiku teistest, jättes vaid Pi-le võimaluse oma olukorraga leppida ja koos töötada, et kohutav katsumus üle elada.

Zootopia (2016) – 8,0

Zootopia uurib antropomorfiseeritud loomade populatsiooni elu samanimelises linnas, keskendudes konkreetselt politsei jänesele nimega Judy Hopps. Ta teeb koostööd kavala rebase Nick Wilde’iga, et tõestada, et suudab suurlinnas politseinikuna hakkama saada.

Film on ühtaegu lõbus ja täis lõbusat animeeritud tegevust, rääkimata sellest, et see toimib kerge ja mittekuulutava moraalijutuna aktsepteerimisest ja inimeste otsustamisest nende tegelaskuju sisu järgi. See on meeldetuletus, mis on uskumatult valus kõigile vanuserühmadele, mitte ainult lastele.

Lõvikuningas (1994) – 8,5

Lõvikuningas on tõestus sellest, et hoolimata sellest, kui suurepärane Pixari CGI on, ei asenda see klassikalist käsitsi joonistatud animatsiooni. Simba ja Mufasa lugu oli Disney jaoks nii suur, et sai 2019. aastal isegi oma reaalajas uusversiooni, ehkki originaalist väiksema entusiasmiga.

Lõvikuningas oli paljuski Disney traditsioonilise animeeritud kunstistiili luigelaul, enne kui keskenduti CGI-le. See oli üks 1990. aastate määravamaid filme ja Disney jaoks murdumatu hitt tänapäevani.

Ahvide planeedi tõus (2011) – 7.6

Rise of the Planet of the Apesis on 2011. aasta ulmeline eellugu ikoonilisele 1968. aasta originaalile, milles osales Charlton Heston, ja üks kinoajaloo parimaid eel lugusid. Lugu keerleb geneetiku ümber, kes püüab leida ravi Alzheimeri tõve vastu, kes käivitab tahtmatult sündmuste ahela, millel on laastavad tagajärjed kogu inimkonnale.

Kui ahvil nimega Caesar arenevad välja uskumatud kognitiivsed ja intellektuaalsed oskused, alustab ta mässu, et vabastada ülejäänud omasugused vangistusest. Mida targemaks ta saab, seda ambitsioonikamaks muutub tema ristiretk, mis käivitab hämmastava düstoopilise ulmetriloogia esimese peatüki.

Linnud (1963) – 7.7

Mitte kõigis parimates filmides pole peaosades heatahtlikud või kaisutavad loomad, nagu näiteks Alfred Hitchcocki 1963. aasta õudus meistriteose “Linnud” puhul. See on täiesti tõenäoline film, mis jõuab kodu lähedale ja tekitab küsimuse, mis juhtuks, kui Maa linnuliigid muutuksid ootamatult mõrvarlikuks.

Filmi suleliste antagonistide tugevus seisneb nende arvukuses, mistõttu nad suudavad hirmuäratava kergusega inimkonda ületada. Hitchcocki kaubamärkide pingete loomine töötab siin kõvasti, luues kohese õudusklassiku, mis tabab väga-väga kodu lähedal.

Karu (1988) – 7,7

Režissöör Jean-Jacques Annaud koostas 1988. aasta filmiga “Karu” uskumatult kauni filmi, mille keskmes on vaeslapse ossa jäänud karupoeg, kes satub ühest õnnetusest teise. Live-action karude kasutamine tekitas tõeliselt hämmastavaid kaadreid, pakkudes filmile autentsuse tunnet, millele tema eakaaslased ei suuda võrrelda.

Karul oli ka tohutu Alaska Kodiaki karu, keda tuntakse Barti nime all ja kes oli noore kutsika isakuju. Filmi teeb silmapaistev uskumatu ja närvesööv stseen, mis näitab suurt Kodiaki jahimehe elu ohtu seadmas, et teda säästa ja anda talle ilus ja väärtuslik õppetund looduse austusest.

Paddington 2 (2017) – 7,8

On haruldane, et mõne žanri järg suudab ületada algset filmi, millel see põhines, kuid just nii juhtus Paddington 2-ga, peresõbraliku looga Paddingtoni karust ja tema elust Browni perekonnaga. See võtab ära kõik originaali parimad elemendid ja annab frantsiisist välja veel ühe armsa peatüki.

Järg leiab, et Paddington aktsepteeritakse pereliikmena ja linn, kus ta elab. Kui raamat, mida ta soovib oma tädile sünnipäevaks osta, varastatakse, näeb Paddington palju ja südantsoojendavat vaeva, et see kätte saada, enne kui saabub tähistamise päev. Täiuslik lugu kogu perele.