Kuidas Filme tehakse?

kuidas filme tehakse

Kas sa oled kunagi mõelnud…
Kuidas filme tehakse?
Milliseid töid teevad inimesed filmivõtete osas?
Kui kaua võtab filmi tegemine aega?

Olete veetnud tunde kostüümi ja meigi kallal. Nüüd proovite näha kõigist eredatest tuledest mööda. See on peaaegu käes. Su närvid lähevad sulle korda. Mis su tegelase nimi jälle on? Kas mäletate oma jooni? Liiga kiiresti kuulete režissöörilt neid kolme sõna: “Tuled. Kaamera. Tegevus. ”

Kuid filmi tegemise protsess algas juba ammu enne kaamerate tööle panemist. Igaüks, kes töötab filmitööstuses, võib teile öelda, et palju tööd kulgeb kulisside taga. Filmifännid satuvad aga kardina taha harva piiluma. See jätab palju mõtlema: kuidas filme tehakse?

Kõik filmid algavad lihtsalt ideest. Paljud kirjanikud, produtsendid, näitlejad ja lavastajad kannavad kaasas märkmikke kuhu märkida ideid, mis päeva jooksul neile pähe tulevad. Parimad ideed kasvavad nende peas, kuni nad on piisavalt suured, et neist filmiks saada.

Kui ideel on olnud aega kasvada, on järgmine samm skripti kirjutamine. Stsenaariumi, mida nimetatakse ka stsenaariumiks, jaotatakse lugu stseenideks. See näeb ette loo tegelaste tegevuse ja dialoogi. See juhendab kõiki, kes filmi kallal töötavad, alates lavakunstnikust kuni juhtiva näitlejani. Skript kirjutatakse ammu enne filmimise algust, kuid see muutub kogu filmi tegemise ajal.

Enamikul juhtudel on järgmine samm storyboardi tegemine. See on visuaalne juhend selle kohta, millised filmistseenid välja näevad. Paljud inimesed joonistavad süžeestendid käsitsi, kuid teised pildistavad hoopis neid. See samm aitab kirjanikel, produtsentidel ja režissööridel otsustada, milline film välja näeb.

Kas on aeg veel filmida? Mitte päris! Filmi tegemiseks on vaja palju inimesi. Enne filmimist peavad filmitegijad leidma õiged näitlejad ja meeskonnaliikmed. Nad vajavad näitlejaid, komplekteerijaid ja kostüümikunstnikke. Samuti vajavad nad kaamera ja heliseadmete tööks inimesi, meigikunstnikke ja rekvisiitide meistreid. Suuremate filmide jaoks tuleb palgata sadu (või isegi tuhandeid!) Inimesi.

Kui casting ja meeskond on paigas, on aeg kaamerad tööle panna. Kõik filmiga seotud inimesed reisivad valitud kohta. Seal filmivad nad iga stseeni, kuni saavad selle täpselt korda. Paljudel juhtudel filmivad filmitegijad iga stseeni erinevad versioonid. Nii on neil lõpuosas palju võimalusi valida.

Pärast filmimist töö jätkub. Filmi monteerimiseks kasutatakse filmide redigeerimise tarkvara. Toimetajad lisavad filmi valmimiseks muusikat, visuaal efekte ja kõike muud. Kui nende töö on valmis, on film lõpuks suureks ekraaniks valmis.

Kokkuvõttes võtab täispikka filmi filmimine aega kuus kuni kaheksa kuud. Kui olete filmindusest huvitatud, alustate tõenäoliselt palju väiksemaga. Teil on vaja ainult õiget varustust ja mõne sõbra abi. Võib-olla suudate selle protsessi lõpule viia vaid mõne nädala jooksul.

Kas unistate linateose hitti kirjutamisest või juhtimisest? Kas eelistaksite pigem komplekti ehitada või töötaksite heliseadmetega? Võib-olla oleksite suurepärane filmitoimetaja või abiks muude järeltootmise ülesannete täitmisel! Filmitegemine on pikk ja keeruline protsess, kuid võib olla nii lõbus, kui näete, et teie raske töö tasub end ära.