Näpunäiteid, kuidas saada näitlejaks ilma kogemusteta

Näpunäiteid kuidas saada näitlejaks

Üks levinumaid küsimusi, mida ma nädalas saan, on see, kuidas saada näitlejaks, kellel pole kogemusi. Paljud kandideerivad näitlejaks, kes alles alustavad show-äri karjääri alustamist, on segaduses, kuidas saada näitleja tööd, kui Teil pole midagi näitlemise Resumeeks.

Head uudised: ilmselgelt kõik VÕIVAD saada näitlejaks, kellel pole kogemusi. Kõik peavad kuskilt alustama. Peamine on tegelikult selle kogemuse saamiseks tegutsemine ja millegi tegemine. Siinkohal saate teha mõningaid asju, millest räägin allpool.

Loe ja õpi

Esiteks peate tutvuma valdkonnaga. Teadke selle tööstuse plusse ja miinuseid, kuidas see töötab ja millised inimesed on sellega seotud. Raamatute lugemine näitlemise äriga, turunduse, talendiagentide ja muu sellise kohta annab Teile enesekindluse ja arusaamise sellest, kus soovite olla ja kuidas sinna jõuate.

Sõltuvalt sellest, kus Te näitlejakarjääri alustate, võib Teie lähenemisviis näitlejatööde broneerimise alustamiseks pisut erineda. Kui olete teadlik selle tööstuse keerukatest külgedest, on Teil palju lihtsam välja töötada oma konkreetne tegevuskava, selle asemel et tugineda selliste veebisaitide nagu see ja paljude teiste üldistele nõuannetele.

Mitte ainult see, vaid ka palju lugemine on kasulik iga näitleja oskustele. Lugege näitlemistehnika raamatuid, et mõista tõepärase näitlemise teooriat. Ärge unustage lugeda ka kõige olulisemaid näidendeid. Ärge siiski lootke ainult raamatutele, sest Te ei saa ainuüksi sellest õppida. Nagunii peate osalema näitlemistundides või isegi kandideerima draamakooli.

Kui proovite leida kõige tõhusamaid viise, kuidas saada kogemusteta näitlejaks, on eneseharimine hindamatu. Lisaks oskustele ja äri tundmaõppimisele suurendab palju lugemine ka teie loovust ja laiendab teie kujutlusvõimet.

Ära kohe koli

Nüüdseks olete ilmselt teadnud, et teatud maailma linnades on palju suurem teatri- või filmi- ja televisiooni tööstus. Kui alustate näitlejakarjääri ühes neist linnadest, siis on see teile hea – teil on liikvel olles palju võimalusi.

Kuid kui Te pole aga üheski suuremas linnas, näiteks Londonis, Los Angeleses või New Yorgis, siis ärge muretsege selle üle. Alustava soovijana, kes alles alustab, on Teie linnas tõenäoliselt palju väikeseid lavastusi, mis on selle kogemuse saamiseks suurepärased, kuna neid töid on lihtsam broneerida.

Suured linnad pole mitte ainult väga konkurentsivõimelised, vaid ka väga kallid. Nii et kui otsite võimalusi, kuidas väiksemas linnas elades saada kogemusteta näitlejaks, keskenduge raha säästmisele, näitlemise tööstuse tundmaõppimisele ja kohalike võimaluste uurimisele.

Ärge kolige suurde linna niipea, kui olete otsustanud, et soovite näitlejaks saada. Peate kontrollima, kas see on lihtsalt impulsiivne otsus, või naudite loomist tegelikult ja suudate seda pikka aega teha. Proovige oma väikelinnas võimalikult palju konkurentsist väikesel turul ära hammustada ja hakake oma näitlejaelu üles ehitama.

Kuulake ja treenige kohapeal

Jätkates minu seisukohta ülaltoodust, peab teie eesmärk olema liikuda aeglaselt, mitte millessegi tormata. Pidage meeles kuulsat fraasi – näitlemine on maraton, mitte kevad. See ei saa tõsi olla. Kõik, kes selle ameti juurde tormavad, põlevad väga kiiresti läbi. See pole tark viis sellele tööstusele lähenemiseks.

Kui te ei ela sellistes linnades nagu Manningtree, Suurbritannia, kus elab 700 inimest, või Whittier, Alaska, kus elab 217 inimest, on tõenäoline, et teie linnas on teil mõned tegutsemisvõimalused. Kui soovite teada, kuidas saada näitlejaks, kellel pole kogemusi, saate seda teha kiiresti – vähem konkurentsivõimeline turg.

Milliseid võimalusi saate uurida? Mida iganes, tõesti; mis iganes annab Teile võimaluse tegutseda. Sel hetkel peate hakkama tegutsema nii palju kui saate, ükskõik kus saate võimaluse. See võib olla kogukonnateater, draamaklubid, amatöörnäitlemise töötoad, õpilasfilmid ja nii edasi.

Kui teil veab (või pole õnne), et juba elate suuremas linnas, juhtub palju rohkem asju, kuid see on ka konkurentsivõimelisem. Sellegipoolest otsige aktiivselt tööd, proovige kuulamist ja tehke kõik endast olenev, et jalule tõusta ja lihtsalt tegutseda. Niipea, kui saate endale lubada mõnda kohalikku näitlemistundi või töötuba, proovige seda ka.

Töötage oma erioskuste kallal

Hea näitleja olemine peaks alati olema Teie peamine prioriteet. Kuid see ei tähenda, et te ei peaks õppima lisaks, mis aitab Teil rohkem näitlejatöid broneerida. Paljud näitlejad ignoreerivad seda osa täielikult ja loobuvad seetõttu kergete esinemiste eest, mida nad oleksid saanud, kui neil oleks mõni konkreetne oskus.

Alati on kasulik teha midagi sellist, mida lavastaja saab lavastuses kasutada. Kui juba saate muusikariistu mängida ja unikaalsemat kraami teha, näiteks üherattalisega sõita – täiuslik! Lihvige need oskused, pange need uuesti tööle ja vaadake, kuidas see aitab Teil seda näitleja kogemust omandada.

Kuid ärge lõpetage sellega. Õppige uusi asju ja kulutage piisavalt aega, et tehnikat tegelikult omandada piisaval tasemel, kus saate selle vähemalt võltsida, et see näeks välja nagu professionaal, selle asemel, et lihtsalt teada saada, kuidas see tehtud on.

Mida sa peaksid õppima? Mida iganes, päriselt. Žongleerimine, aktsendid, keeled, muusikariistad, sport, võitluskunstid, maagia jne. Proovige mõnda ebaharilikku ja pange need oma elulookirjeldusele, eriti kui Te neid juba teete.

Alustage oma turunduse kallal

Kui Teil pole näitleja kogemust ja järgite ülaltoodud nõuandeid, on tõenäoline, et te ei kuluta päevast päeva projektide filmimisele liiga palju aega. Seetõttu on teil tõenäoliselt natuke aega lisaaega, mida saate targalt kasutada oma näitleja karjääri edendamiseks.

Minu soovitus oleks hakata ise oma turunduse ja brändimisega tegelema. See ei tee Teile kohe palju, aga kui alustate varakult, kui Teil on see näitlemiskogemus olemas, elate teistest näitlejatest ees, kes alles jõuavad oma näitleja turunduse eesmärkide saavutamisele.

Mida saate teha, et hakata enda ümber kaubamärki looma? On mitmeid asju ja neid on väga lihtne teha ja õppida, eriti seetõttu, et see kõik põhineb veebis. Peaksite keskenduma järgmisele:

  • Looge oma isiklik tegutsev veebisait (või võite maksta sellele, et keegi teeb selle Teie eest, kuid see pole seda väärt).
  • Looge sotsiaalse meedia profiile: Facebook, Twitter, Instragram ja kõik muu, mis seal väljas on.
  • Saage aktiivseks oma veebisaidil ja oma sotsiaalmeedias. Jagage asju ja suhelge teistega.
  • Looge Interneti kaudu ühendusi teiste näitlejate, režissööride, produtsentide, stsenaristide ja tööstustöötajatega.

Lisaks sellele, et kõike seda veebis teete, saate ka natuke võrku luua. Isegi kui elate väikelinnas, kus on väga vähe filmi- või teatrietendusi, teevad seal ilmselt ka teised püüdlikud näitlejad, lavastajad ja produtsendid. Leidke need üles, looge nendega ühendust ja võib-olla võite hakata koos midagi välja töötama.

Harjuge tagasilükkamisega

Tagasilükkamine on selle äri osa. Tegelikult suur osa. Paljud lootustandvad kunstnikud ei oota seda sündmuste pööret, kui nad otsustavad, et tahavad sellel väga konkurentsitihedal turul olla näitlejad, lauljad, tantsijad või muud tüüpi esinejad. Kahjuks on see show-äri reaalsus – kõik lükatakse tagasi.

Erinevalt teistest eluvaldkondadest peate leppima sellega, et tagasilükkamine on täiesti normaalne. See pole isiklik ja pole põhjust, miks peaksite seda kunagi südamesse võtma. See ei tähenda tingimata, et olete halb näitleja või et olete teinud midagi valesti.

Lõpuks olge kannatlik ja järjekindel

Ausalt, ülaltoodud kuuest punktist piisab, et saaksite end kurssi viia kogemusteta näitlejaks saamise ja selle oleku muutmiseks nii kiiresti kui võimalik. Kui järgite minu ülaltoodud nõuandeid, olete aasta pärast mängu eesotsas. Enamik näitlejaid lõpetab selle karjääri selleks ajaks.

Kui pühendute tõsiselt mis tahes tüüpi kogemuste otsimisele, enda turundamisele, saidi ja võrgu ülesehitamisele ning tagasilükkamisele vastu minemiseks, võtab see teid tõenäoliselt aasta või kaks. Jah, see on pikk aeg, kuid pidage meeles, et näitlejaks saamine ei ole sprint; see on maraton. Nautige protsessi ja vaadake kaugele tulevikku.

Oluline on hoida oma peas alati meeles, et Teil on lõpuks või varsti käes tugev ettekujutus show-äri toimimisest, tööst, mida näitlemine üldse endast kujutab ja et olete täiesti kindel, et armastate seda teha. Teile tundub, nagu ehitaksite aluse, arendaksite näitlemisega seotud harjumusi ja hakkaksite lugema olulist sammu.

Nii et ole kannatlik. See on väga oluline, sest te ei näe alguses – ja ma kordan, et Te EI näe – tulemusi. Ilma kogemusteta näitlejaks õppimine pole võimatu, kuid see nõuab vaeva. See tähendab ka palju investeeringuid aja, raske töö ja isegi raha osas, ilma et nad mõnda aega tasu saaksid.