30 šokeerivat fakti teie lemmikfilmide kohta

Suurepärase filmi vaatamine on vaataja jaoks vaieldamatult maagiline kogemus. Paljud kõigi aegade ikoonilisemad filmid olid aga nende tegemisega seotud isikute jaoks piinavad. Ja kuigi võite arvata, et teate oma lemmikfilmide kohta kõike, mida on vaja, on palju teavet, mida te isegi ei leia režissööri lõikest, mis võib üllatada isegi suurimaid filmihuvilisi.

Alates võtte tingimustest, mis peaaegu tapsid peamised staarid, kuni näitlejate šokeerivate tegelaste saamiseni – oleme koondanud teie lemmikfilmide kõige üllatavamad telgitagused saladused.

 • Ryan Gosling mängib La La Landis tõesti klaverit

Ryan Gosling mängib La La Landi stseenides tegelikult klaverit. Tegelikult võttis ta pilli nii kiiresti kätte, et kaasnäitleja John Legend tunnistas oma ande pärast kadedust.

 • Tüdruk, kes häält andis filmis Monsters, Inc., oli tõeline väikelaps

Mary Gibbs, kes on praegu 20ndates eluaastates, oli alles väikelaps, kui andis Boo häält filmis Monsters, Inc. Tema isa oli filmis storyboardi kunstnik ja tema lugude jäädvustamiseks jälgis meeskond teda mikrofoniga. ja muutis tema lobisemise millekski kasutatavaks.

“Nad jälgisid mind mööda salvestusstuudiot, kasutasid minuga rääkimiseks nukke ja lasid mu emal mind kõditada või raha/kommi ära võtta, et mind naerma ja nutma ajada,” paljastas ta.

 • The Shiningis kasutati 900 tonni vahtpolüstürooli ja soola

Lumi, mis katab hekilabürinti The Shiningi lõpus, oli tegelikult vahtpolüstürooli ja soola kombinatsioon. Tegelikult tuli hekilabürindi tõhusaks katmiseks võtteplatsile visata üle 900 tonni kraami.

 • Waterworld kulutas peaaegu kaks korda rohkem kui kavandatud eelarve

Kriitiliselt vaadatud Kevin Costneri märulifilm Waterworld ei suutnud tänu keerulistele võtetele ja väidetavalt nii näitlejate kui ka meeskonna esitatavatele tõsistele nõudmistele pidada kinni 100 miljoni dollari suurusest eelarvest. Tegelikult oli komplekt ise – helilava asemel keset ookeani ehitatud – nii keeruline, et kõik asjaosalised pidid sinna jetiga sõitma. Lõppkokkuvõttes maksis filmi tegemine vapustavalt 175 miljonit dollarit.

 • Plekkmehe meik tappis ta peaaegu filmis The Wizard of Oz

Buddy Ebsen, kes mängis klassikalises filmis plekkmeest, suri peaaegu tappis alumiiniumi põhise meigi tõttu, mida ta oma rolli jaoks kandis. Tema autobiograafia kohaselt kannatasid tal kurnavad sümptomid, sealhulgas sõrmede ja varvaste kõverdumine ja jäigastumine, põlved vales suunas paindudes ja võimetus hingata.

 • Jamie Foxx pani silmad kinni, et saada oma rolli Rays

Et tõesti pühenduda oma tegelaskujule Ray Charlesi eluloofilmis, lasi Jamie Foxx filmimise ajal oma silmad 14 tunniks korraga kinni. Tema pühendumus tasus aga vaieldamatult vilja, kui ta läks koju parima meespeaosatäitja Oscariga.

 • Debbie Reynolds tantsis laulus Singin’ In the Rain, kuni tema jalad veritsesid

Väidetavalt oli Gene Kelly Debbie Reynoldsi vastu nii ebasõbralik, kuna neil polnud tantsukogemust, kui nad filmisid Singin’ in the Rain’i filmides, et näitlejanna nuttis võtete vahel. Mis veelgi hullem, ta oli sunnitud tantsima nii pikki perioode, et ta jalad jooksid verd.

“Singin’ in the Rain ja sünnitus olid kaks raskeimat asja, mida ma oma elus tegema pidin,” rääkis näitlejanna oma kogemusest.

 • Tony Todd pani Candymani jaoks mesilased suhu

Candymanis kurikuulsa mesilasstseeni filmimiseks täitis näitleja Tony Todd suu elusate mesilastega. “Ma sain kolme filmi jooksul 23 nõelamist,” rääkis Todd TMZ-le. “Aga mul oli suurepärane advokaat.”

 • Jack Nicholson tõmbas filmis The Departed Leonardo DiCapriole tõelise relva

Kui arvate, et Leonardo DiCaprio üllatunud pilk, kui Jack Nicholson filmis “The Departed” talle relva tõmbas, on veenev, on põhjuseks see, et noorem näitleja kartis õigustatult. “[Jack] tõmbas talle relva. Ta ei öelnud mulle, et tal on relv… Leo reaktsioon on reaalajas,” rääkis kuulsa stseeni režissöör Martin Scorsese.

 • Näitlejate reaktsioonid filmis “Tulnukas” rinnakorvile on ehtsad

tulnukate sarja film faktiline

Sigourney Weaveri sõnul öeldi Alieni näitlejatele lihtsalt “see asi ilmneb”, kuid neile ei antud muud teavet selle kohta, kui graafiliseks stseen muutub.

“See oli tõeline, mees,” ütles Parkerit kehastanud näitleja Yaphet Kotto The Guardianile. “Me ei näinud seda tulemas. Olime ehmunud. Näitlejad olid kõik ehmunud.”

 • Reagani pea pööramine filmis The Exorcist on tegelikult nahk

Õudne heli, kuidas Reagani pea ringi keerleb filmis The Exorcist, pärines üsna üllatavast allikast. Režissöör William Friedkini autobiograafia järgi on müra tegelikult heli, mis tekib nahast rahakotti mikrofoni ette keerates.

 • Jim Caviezeli tabas välk Kristuse kannatuse ajal

Filmis Jeesust kehastanud Jim Caviezelit tabas filmimise ajal välk, nagu ka filmi režissööri assistent Jan Michelini. Võib-olla veelgi üllatavam on see, et see oli Michelini teine kord, kui välk tabas teda ja elas selleks, et seda lugu rääkida. Ja rohkemate Hollywoodi triviaate saamiseks vaadake neid 30 kuulsust, kes on suurepärased kunstnikud.

 • Michael Caine oli Heath Ledgeri jokkerist nii hirmul, et ta unustas oma read

Michael Caine, kes mängis Alfredi kõrvuti Heath Ledgeri Jokkeriga filmis The Dark Knight, tunnistas, et oli oma kostäri välimusest nii ehmunud, et tõmbas oma joontele tühjaks. “Kui verine uks sellel liftil avanes, tuli ta välja kiskudes. Ma unustasin iga rea. Kohutav,” rääkis Caine.

 • Lindude tegemise ajal visati Tippi Hedrenile eluslinde

Näitleja Tippi Hedreni vastus lindude parvele magamistoa stseenis filmis “The Birds” oli liigagi reaalne. Tegelikult ütleb näitlejanna, et režissöör Alfred Hitchcock mitte ainult ei sidunud elusaid linde tema kostüümi külge, vaid lasi meeskonnaliikmetel teda päris linde loopida. “See oli jõhker ja kole ja järeleandmatu,” kirjutas ta oma memuaarides.

 • Rolling Stonesi mänedžer lubas suurel Lebowskil laulu tasuta kasutada

Produtsent T Bone Burnett ütles, et Rolling Stone näitas filmi Rolling Stonesi endisele mänedžerile Allen Kleinile, kellele kuuluvad filmis kasutatud “Dead Flowersi” Townes Van Zandti kaanepildi õigused, et veenda teda lubama lavastusel kasutada laul. Ilmselt oli Klein filmi korduvatest kotkadest The Eaglesi kohta nii põnevil, et ta loobus 150 000 dollari suurusest litsentsitasust.

 • Rob Reiner pani oma lapsnäitlejad nutma, öeldes neile, et nad on kohutavad

Lapsnäitlejate Will Wheatoni ja Jerry O’Connelli emotsionaalse reaktsiooni äratamiseks filmi Stand By Me võtetel läks režissöör Rob Reiner vana kooli. Ta lihtsalt karjus nende peale ja ütles neile, et nad teevad kohutavat tööd, kuni nad katki läksid.

 • Martin Scorsese ei lavastanud kõiki Goodfellasi

Morrie parukate reklaame filmis Goodfellas ei lavastanud Martin Scorsese. Tegelikult puudutas režissöör Stephen R. Paccat, asendusaknaid tootva ettevõtte omanikku, kes oli loonud kingapaela eelarvega oma kitšireklaamide rea ja lasi tal reklaame ise juhtida.

 • Burt Reynoldsil oli algselt Boogie Nightsis iiri aktsent

Paul Thomas Andersoni filmis produtsent Jack Hornerit kehastanud Burt Reynolds üritas seda rolli esialgu teha iiri aktsendiga. Ilmselt naeris kaasnäitleja Mark Wahlberg Reynoldsi tegelaskuju üle, vihastades selle käigus veterannäitlejat. “Ma arvasin, et ta jamab,” ütles Wahlberg Yahoo Moviesile.

 • Arnold Schwarzenegger ei tahtnud olla terminaator

Algselt ei tahtnud Arnold Schwarzenegger ikoonilises filmifrantsiisis Terminaatori rolli ja ka režissöör James Cameron. Tegelikult on O.J. Simpson oli algselt selle rolli jaoks parim valik.

“Ma ei tahtnud olla Terminaator. Ma ei arvanud, et olen end kangelasena veel piisavalt tõestanud, et olla kaabakas,” paljastas Schwarzenegger. “Aga ma rääkisin [režissöör James Cameronile] mõned oma ideed selle kohta, kuidas Terminaator peaks treenima (relvi laadides ei vaata, ei pilguta, ei mingeid emotsioone. Ütlesin, et tüüp peab treenima kinniseotud silmadega.) Terminaator, muide, kl. tol korral oli O.J. Simpson. Jim ütles mulle, et pean seda tegema. Tal oli õigus.”

 • Filmimine Apokalüpsis on nüüd peaaegu tapetud Martin Sheeniga

Veterannäitleja Martin Sheen sai Francis Ford Coppola filmi “Apokalüpsis nüüd” võtetel nii palju läbi, et see peaaegu tappis ta. Tegelikult sai Sheen, kes oli võtete ajal alles 30. eluaastates, aasta pärast võtteid võtteplatsil infarkti.

 • Robert Downey Jr jättis sodiaagikomplekti ümber uriinipurgid

Pettunud pikkadest tundidest, mida ta ja ta kaasstaarid olid sunnitud David Fincheri filmi “Zodiac” võtetele pühendama, tuli Robert Downey Jr välja veidra kättemaksuvormiga. Väidetavalt jättis näitleja protestiks võtteplatsile uriinipurgid.

 • Christian Bale magas kaks tundi öösel, et valmistuda Masinameheks

Christian Bale võttis 60 naela alla ja magas vaid kaks tundi öösiti, et valmistuda oma rolliks 2004. aasta filmis The Machinist. Siiski oli Bale’il selle kogemuse kohta häid sõnu öelda. “Sa oled justkui oma keha hüljanud,” ütles ta The Guardianile. “See on kõige zenilaadsem olek, milles ma kunagi olnud olen.”

 • Edward Norton lööb võitlusklubis Jared Letole

Kui suurem osa võitlusest Fight Clubis oli hästi harjutatud koreograafia, suutis Edward Norton tegelikult ühe filmi kaklusstseeni ajal Jared Letole rusikaga näkku lüüa. “Ed Norton kõikus natuke liiga laiaks ja lõi mulle vastu lõua,” tunnistas Leto.

 • Chris Evans kannab filmis The Avengers plastlõuga

Filmi “The Avengers” krediteerimisjärgses stseenis on Chris Evans ainus tegelane, kes ei söö. Ilmselt oli põhjuseks see, et näitleja kandis stseeni jaoks lõualuuproteesi, et katta Snowpierceri jaoks kasvatatud habe.

 • Reamees Ryani päästmise näitlejad läbisid tegelikult alglaagri

Näitlejate rolli saamiseks lasi Steven Spielberg Tom Hanksil, Vin Dieselil, Giovanni Ribisil, Ed Burnsil, Barry Pepperil, Tom Sizemore’il ja Adam Goldbergil osaleda 10-päevases alglaagris. Hanks nimetas seda kogemust “õnnetuks,” ütles Hanks ajalehele New York Times, “meilt kui inimestelt nõuti asju, mida näitlejatelt harva nõutakse. Meie käed olid toored. Kui me lõpetasime, olid need nagu hamburger.”

 • Keanu Reeves aitas Cast Pointi murda

Keanu Reeves oli veendunud, et Lori Petty on õige naispeaosatäitja filmis Point Break, enne kui ta isegi proovile läks. “Ma olin LA-s ja Kathryn [Bigelow] osales naispeaosatäitja rollis ja ma mäletan, et nägin, kuidas see naine tuli seda vana läbipekstud Cadillacit juhtima, ja pidin sel päeval kohtuma näitlejannadega ja ma nägin seda naist ja ütlesin, et see on näitlejanna” ja selgus, et see on Lori Petty,” rääkis näitleja Redditile.

 • Kulus üle 1000 võtte, et saada õigeks Grooti rida mängus Guardians of the Galaxy

Vin Diesel tunnistas ühes intervjuus, et ütles seda rida rohkem kui 1000 korda, et tabada tegelase kolmesõnalist lööklauset. “Kui ma salvestuskabiini tulin, oli seal 50-leheküljeline dokument ja selle vasakus servas oli kirjas “Ma olen Groot” ja paremal pool oli lõik või lause, mis selgitab. mida ta tegelikult mõtles,” ütles ta.

 • Leonardo DiCaprio lõikas Django Unchained filmimise ajal tõesti käe läbi

Stseeni ajal, kus Leonardo DiCaprio tegelaskuju lööb Quentin Tarantino lavastatud filmis lauale klaasi, lõikas näitleja end tegelikult kõvasti.

“Mu käsi hakkas tõesti üle laua verd valama,” ütles ta The Hollywood Reporterile. “Võib-olla nad arvasid, et see on tehtud eriefektidega. Tahtsin jätkata.”

 • Joe Pesci hammustas tegelikult Macaulay Culkinit filmis Üksinda kodus

Stseen, kus Joe Pesci hammustab Macaulay Culkinit filmis Üksinda kodus, jättis Culkinile armi, mida ta kannab siiani. “Esimeses üksinda kodus riputasid nad mind konksu otsa ja Pesci ütleb: “Ma hammustan su kõik sõrmed ükshaaval ära.” Ja ühel proovil ta hammustas mind ja see murdis naha,» rääkis Culkin Rolling Stone’ile.

 • Lõugade filmimiseks kasutati kolme mehaanilist haid

Filmis kasutati ikoonilise metsalise loomiseks kolme erinevat haid – ühte veeti paadiga, ühte metallist käe külge kinnitatud ja üht täielikult mehaanilist haid, mida kasutati peaga võtetel. Kõiki haid kutsuti režissöör Steven Spielbergi advokaadi Bruce Rameri järgi hellitavalt Bruce’iks.