14 morbiidset ja šokeerivat telgitagust saladust lastefilmide ja näitlejate kohta

14 morbiitset fakti filmide kohta
 • Lilo ja Stitch (2002) sisaldas algselt stseeni, kus Stitch kaaperdab Boeing 747 reaktiivlennuki ja kukub sellega läbi hoone, et Lilo päästa. Pärast 11. septembrit läks Disney tagasi ja muutis järjestust täielikult, kartes, et see on päriselu rünnakutele liiga lähedal.

Stseen asendus sellega, et kosmoselaev kaaperdati ja kukkus hoopis mägedesse.

 • Filmis Harry Potter ja poolevereline prints Marcus Belbyt kehastanud Robert Knox pussitati surnuks vaid mõni päev pärast filmimise lõpetamist. Ta oli mõrva ajal 18-aastane.

Näitlejat pussitas surmavalt Karl Bishop, kui ta üritas oma nooremat venda kaitsta. Bishop mõisteti hiljem eluks ajaks vangi.

 • Filmi Willy Wonka & the Chocolate Factory (1971) tunnelistseen ei ole lihtsalt häiriv – see oli ka näitlejate jaoks filmimine ilmselt hirmutav.

Stseenis juhatab Wonka lapsi täis paadi pimedasse tunnelisse, kus asjad lähevad… imelikuks.

Miks see näitlejate jaoks nii hirmutav oli? Julie Dawn Cole’i (kes mängis Veruca Salti) sõnul ei teadnud keegi neist stseenist enne tähtaega ja arvas, et nad on reaalses ohus. Nii et see oli tõeline hirm! “Gene [Wilder, kes mängis Willy Wonkat] ei olnud meetodinäitleja ja võttis suuna, kuid ta lõi alati oma asja,” selgitas ta. “Me ei teadnud kunagi päris täpselt, mida me temalt saame, eriti filmi paadistseenis, kui ta läks kergelt loopima – kas see oli improvisatsioon või mitte, ma ei tea kunagi, aga me kindlasti ei näinud seda tulemas. .”

 • Judith Barsi, kes andis hääle Duckyle filmis The Land Before Time ja Anne-Marie’le filmis Kõik koerad lähevad taevasse, mõrvati 1988. aastal tema enda isa poolt. Ta oli vaid 10-aastane.

Tema isa Jozsef Barsi lasi ta maha ja seejärel tema ema Maria maha. Seejärel keeras ta relva enda poole ja suri selle tagajärjel. Enne oma traagilist surma kannatas noor näitleja ka oma isa väärkohtlemise all ning väidetavalt ähvardas ta sageli teda ja ta ema tappa. Los Angelese maakonna laste- ja pereteenuste osakond uuris väärkohtlemist, kuid edasisi meetmeid ei võetud.

 • On palju süüdistusi, et Judy Garland, kes oli tol ajal 17-aastane, seisis filmi “Võlur Oz” võtetel silmitsi väärkohtlemisega. Väidetavalt määrati talle ranged dieedid ja ta oli sunnitud rindkere siduma, sest produtsendid soovisid, et ta näeks välja noorem ja saledam.

“Nad annaksid meile turgutustablette,” rääkis Garland oma teismeeast MGM Studios. „Siis viidi meid stuudiohaiglasse ja jahtuks unerohuga… nelja tunni pärast äratasid nad meid üles ja andsid meile jälle turgutustablette… nii me töötasime ja nii jäime kõhnaks. Nii läksimegi segamini.”

Lisaks väitis tema endine abikaasa Sid Luft oma memuaarides (avaldatud postuumselt), et Munchkineid mänginud näitlejad olid Garlandi ahistanud. “Nad muudaksid Judy elu võtteplatsil õnnetuks, pannes käed tema kleidi alla… mehed olid 40-aastased või vanemad,” kirjutas ta.

 • Matthew Garber, kes oli tuntud Michaeli rollis filmis Mary Poppins, suri 1977. aastal hemorraagilisse nekrotiseerivasse pankreatiiti hepatiidi tüsistuste tagajärjel. Ta oli surma ajal vaid 21-aastane.
 • Algne Alfalfa näitleja Carl Dean Switzer, kes mängis filmis “Meie gäng”, mis inspireeris “Väikesed räbalad”, mõrvati 1959. aastal.

Näitleja hukkus, kui sõber teda rahavaidluse tõttu tulistas. Väidetavalt võlgnes Šveits tuttavale 50 dollarit ega suutnud seda esitada. Ta oli surma hetkel 31-aastane.

 • Pixari loo juhendaja Joe Ranft suri autoõnnetuses, kui ta töötas filmi Autod kallal.

Ranft kirjutas kaasa mitmele Disney filmile, sealhulgas Toy Story ja A Bug’s Life, ning töötas lookunstnikuna ettevõttes Monsters, Inc. Tal oli ka häälerolle, näiteks Wheezy filmis Toy Story 2.

Ranft ja tema sõber Elegba Earl hukkusid pärast seda, kui nende auto sõitis maanteelt maha ja laskus 40 meetri kõrgusele vette Navarro jõe suudme lähedal. Ranft oli surma ajal 45-aastane ja Earl 32-aastane. Kolmas sõidukis olnud reisija jäi ellu.

 • Bobby Driscoll, kes andis häält Disney animafilmis Peter Pan ja mängis filmis Song of the South, leiti 31-aastaselt mahajäetud hoonest surnuna. Hoolimata sellest, et ta oli lapsena levinud nimi, jäi tema surnukeha esialgu tuvastamata. Tema enda ema sai tema surmast teada alles poolteist aastat hiljem.

Väidetavalt põhjustas Driscolli surma tema korduv heroiini ja teiste kangete uimastite tarvitamine. Enne oma surma arreteeriti näitleja mitu korda narkootikumide omamise, kallaletungi, sissemurdmise ja tšekkide loopimise eest. “Mul oli kõik olemas,” ütles ta intervjuus pärast vanglakaristust. “Teenisin 50 000 dollarit aastas… töötades järjekindlalt heade osadega. Siis hakkasin kogu oma vaba aega oma kätesse panema.”

 • Tead, millist “lund” nad kasutasid filmis The Wizard of Oz? See oli tegelikult 100% asbest.
 • Kolm inimest, sealhulgas kaks väikest last, hukkus 1982. aastal filmi “Twilight Zone: The Movie” helikopteri stseeni filmimisel.

Stseen pidi kujutama helikopteri pommitamist. Kui lennuk põlema süttis, oli piloot aga sunnitud kukkuma jõkke, kus näitlejad kahlasid. Parempoolne maandumine purustas 6-aastase Renee Cheni surnuks. Seejärel lõikas kopteri tera läbi 7-aastase Myca Dinh Le ja 53-aastase näitleja Vic Morrow’, jättes mõlema pea maha.

Lapsnäitlejad olid palgatud ebaseaduslikult, ilma vajalike lubadeta. Mitmed tootmisega seotud isikud, sealhulgas režissöör, kaasprodutsent ja lõhkeainete spetsialist, mõisteti kohut ja mõisteti tapmises õigeks.

Lapsnäitlejad olid palgatud ebaseaduslikult, ilma vajalike lubadeta. Mitmed tootmisega seotud isikud, sealhulgas režissöör, kaasprodutsent ja lõhkeainete spetsialist, mõisteti kohut ja mõisteti tapmises õigeks.

Juhtum viis filmitööstuses uute ohutusstandardite kehtestamiseni. Kohalolevad kiirabiautod muutusid kohustuslikuks, kindlustusfirmad hakati iga pisiasjaga kaasa lööma ja alustuseks palgati riskijuhid.

 • Buddy Ebsen valiti algselt tinamehe rolli filmis “Võlur Oz”, kuid haiglasse sattudes vahetati ta välja. Näitleja sai puhtast alumiiniumitolmust valmistatud meigi tõttu mürgistuse.

Roll sõnastati uuesti koos Jack Haleyga. Selle asemel, et kanda alumiiniumi otse Haley näole, otsustasid meigikunstnikud selle segada omamoodi pastaks, mille nad seejärel tema näole maalisid.

Ebsen polnud ainus, kes sellest filmist raskeid füüsilisi vigastusi sai. Lääne kurja nõida kehastanud Margaret Hamilton sai teatud stseenide filmimisel kolmanda astme põletushaavu.

 • Klassikaline pühadefilm “Jõuluvana” oli algselt PALJU tumedam. Esialgu pidi Tim Alleni tegelane ilmselt jõuluvana surnuks tulistama.

Allen selgitas Jimmy Fallonile saates The Tonight Show: “Algne jõuluvana on pisut tumedam, selle on kirjutanud kaks koomikut ja ma tulistasin jõuluvana ja tapsin. … Ta kukkus katuselt alla, kuna arvasin, et ta on murdvaras. Ta annab mulle kaarti, algab kogu film. Laps alustab tegelikult: “Sa just tapsid jõuluvana.” Ja ma ütlesin: “Ta poleks tohtinud katusel olla, kui teda ei kutsutud.””

 • Phil Hartmani, kes oli filmi Pee-wee suur seiklus kaasautor, tulistas tema naine Brynn Omdahl 1998. aasta mõrva-enesetapu käigus. Ta oli mõrva ajal 49-aastane.

Hartman oli tuntud ka kapten Carli rolli poolest filmis Pee-wee’s Playhouse ja mis kõige kuulsam, selle poolest, et ta mängis Saturday Night Live’is.

Pärast Hartmani kolm korda tulistamist põgenes Brynn sündmuskohalt ja sõitis kahe erineva sõbra majja üles tunnistama. Seejärel naasis ta koos sõbraga majja, kes helistas ametivõimudele. Brynn tulistas end surmavalt enne, kui politsei sündmuskohale jõudis.