Mis oli esimene film, mis kunagi tehti?

esimene film

Kui olete filmifänn, olete ilmselt mõelnud, mis on esimene film, mis kunagi tehtud on? See on suurepärane ja mõnevõrra keeruline küsimus.

1880. aastate lõpus hakkasid paljud inimesed fotodega katsetama, segades neid kokku, et luua illusioon filmist. Kuid tehnoloogia ja raskused sellise video jäädvustamisel muutsid filmid haruldaseks.

Sellest hoolimata on siin paar esimest filmi:

The Horse In Motion (1878)

See murranguline liikumis fotograafia saavutati mitme kaamera abil ja üksikute piltide kokkupanemisel üheks filmiks. see on midagi, mida saaksite täna teha, kasutades mõnda kaamerat, mis on seadistatud täpselt õigel hetkel välja lülituma. Film loodi selleks, et vastata sel ajastul rahva seas vaieldud küsimusele: kas hobuse kõik neli kabja on samal ajal maapinnast lahti, kui hobune kappab? Video tõestas, et nad tõesti olid ja mis veelgi olulisem, liikus fotograafia sündis.

Roundhay Garden Scene (1888)

Maailma varaseim säilinud kinofilm, mis näitab tegelikku järjestikust tegevust, kannab nime Roundhay Garden Scene. See on lühifilm, mille režissöör on prantsuse leiutaja Louis Le Prince. Kuigi see on vaid 2,11 sekundit pikk, on see tehniliselt film. Guinnessi rekordite raamatu järgi on see vanim säilinud film.

Arrival of a Train (1895)

See 50-sekundiline tummfilm näitab auruveduriga veetud rongi sisenemist Prantsusmaa rannikulinna La Ciotati raudteejaama. See on üks, redigeerimata vaade, mis illustreerib igapäevaelu aspekti ja film koosneb ühest pidevast reaalajas võttest. Selle filmiga on seotud ka linnalegend, mis ütleb, et kui filmi esimest korda näidati, hirmutas publik pilt elusuuruses rongist, mis nende poole sõitis, nii hirmus, et inimesed karjusid ja jooksid ruumi taha.