Produtsendid

Filmivõtted saavad toimuma erinevates maades, järelikult on vaja ka produtsente, kes aitavad seda protsessi  organiseerida. Tutvuge:

Natalia Machenene, Produtsent

Sündis ja elab Tallinnas.

2000. aastal lõpetas Briti avatud ülikooli (The Open University). ). Erinevatel aastatel õppis kunsti kõrgkoolis TRIZ (кursused „Kunstisüsteemide areng“) ja turundust Meister TRIZ Julia Muraśkovskaja juures (TRIZ meistrikursus), ja art-management´i («Interstuudio“ Sankt-Peterburis).
Töötanud Eesti Vene teatris alates režissööri abist kuni marketingi direktori ja projektide juhina.
2001. aastal asutas teatri „Drugoi teatr“. Nelja aasta jooksul tõi „Drugoi teatr” lavale 12 esietendust ning mängis üle 160 etenduse. „Drugoi“ teater suleti 2007. aastal.

2007 – 2010 töötas Moskvas direktorina firmas “In Motion”(produtsent Jelena Jatsura). Võttis osa järgmiste täispikkade mängufilmide loomisest:
„Lõbumaja tuled“ («Огни притона», 2011, režissöör Aleksandr Gordon; osades: О.Fandera, А.Rogovtseva, J.Tšõganov jt.)
Kadentsid“ («Каденции», 2010, režissöör I.Saveljev; osades I.Dapkunaite, P.Kutepova, M.Mironova, A.Serebrjakov jt.)

2012 lavastuse dokumentaaletendus „Venelased on juba sellised“ produtsent (Nokia Kontserdimajas, lavastaja Julia Aug) ja sarja „Venelased“ («Русские») pilootfilmi produtsent.

Alates aastast 2014 mitmete algajatele ja professionaalsetele mänedźeridele mõeldud оn-line kursuste autor.
Viis läbi spetsiaalse audio-visuaalsete toodete produtseerimise kursuse «Produtseerimise alused» uues telekanalis ETV+ (Eesti). 2015 – Esimese Multimeedia Maratoni mentor (Таllinn).

Jana Tšurkina, Ristmeedia Produtsent

Sündinud Venemaal Peterburis, elab Eestis Tallinnas.

On omandanud hariduse infotehnoloogia valdkonnas. Üle kümne aasta on töötanud projektijuhina, tuues kokku eri riikides ning isegi eri kontinentidel asuvaid tellijaid ja töövõtjaid.

On töötanud produtsendinaTallinna teatristuudios “Vene Teatrikool”, mis on pälvinud auhindu rahvusvahelistel festivalidel.

Hetkel õpib Balti Filmi- ja Meediakoolis ristmeedia kino- ja teleprojektide loomist. Produtsendina on ta teinud Eesti organisatsioonide jaoks audiovisuaalseid reklaamprojekte – juba kümne projekti ringis.

On 2015.a audiovisuaalse projekti “Euroopa HIV-testimise nädal” üks loojatest. Projekt oli loodud kuue organisatsiooni poolt, sh PÖFF filmifestival.

Telesaate rezisöör ja produtsent „Poputchik“ ETV+ (2016, Ogni Fera OÜ)

OLGA MOSITŚEVA-PROT, CO-Produtsent (Šveits)

Sündis Venemaal, elab Śveitsis.

Lõpetas VGIK-i  filmiteaduse fakulteedi ja samuti kinofakulteedi Lausanne´i ülikoolis: omandas magistrikraadi kinokunsti teoorias ja esteetikas.

Töötas stsenaariumide toimetajana  filmikompaniides „Profit“ ja „Jeralaś“, on kirjutanud stsenaariume mitmetele filmidele: Ettepanek  (reźissöör  А. Кusanova, Venemaa, 2009), Romani romaan (reźissöör А. Кusanova, Venemaa,2011), JE (DE)TESTE (reźissörid. R. Holweger, G.Lang,  Śveits, 2011).

Stsenarist ja produsent filmi „If I Was“ (2016, Šveits).