«ANNA MERI»

TÄISPIKK MÄNGUFILM
2020 AASTAT

«ARMASTUSE ÕPPETUNNID»

TÄISPIKK MÄNGUFILM
2020 AASTAT

Ära kunagi ütle: „Ma armastan sind igavesti“!

Lugu

Temake – Tallinna moegalerii omanik, edukas ja enesekindel naine, veidi üle 40, mitte pikk, kõhnavõitu punapea, kelle jaoks on töö ja kunst – esimesel kohal. Tema – Moskva ärimees, 38 – 40 aasta vahel, mehine, lihtne, avatud, armastab siiralt oma naist ja tütart. Neil on erinevad huvid ja vaated elule. Igaüks on oma eluga rahul ja ei soovi midagi muuta. Kuid nende vahel tekib ligitõmme ning muudab kõik plaanid, kuna mõlemad on omavahel seotud ühe looga, mis kestab juba sajandeid.

Filmi jooksul elab Anna üle armuelu ja sotsiaalsed vapustused (töö ja seltskondliku positsiooni kaotus, krahh isiklikus elus). Ta on seepärast sunnitud otsima vastuseid ja iseendaga tegelema. Anna elus on suured raskused – ta kaotab tööd ja oma kõrge positsiooni ühiskonnas, samal ajal ebaõnnestub ka tema isiklik elu – ning ta on sunnitud otsima vastuseid, tegelema endaga, et mõista nii iseennast kui kõike muud. Nii läbib ta teekonna pealiskaudsest eksistentsist sügavamale, süvenedes endasse ning kogu maailma.

Źanr  – melodraama

Võttekohad

Tallinn, Moskva, Genf

Keeled

Vene, eesti ja prantsuse keel, subtiitrid

mängufilmi arendus

Detsember 2016.a. – detsember 2018.a.

ettevalmistav periood

Jaanuar – aprill 2019.a.

Tootmine

Mai – juuli 2019.a.

Montaaź

August – november 2019.a.

Levitamine

Detsember 2019.a.

Režissöör

Nadja Girich

Operaator

Kirill Begisev

Kunstnik

Tatjana Sonina

Sound designer

Dmitri Natalevits

Transmedia producer

Jana Tsurkina

Tulevikku pole, kuni pole lahendatud minevikuprobleemid

Iga inimese elus on suhteid, mida väljuvad  loogiliste seletuste ja arusaamade raamidest. Need võivad olla suhted vanemate, laste, armsamate, töökaaslastega. Niisuguseid suhteid on raske katkestada ja samas kas raske jätkata. Tundub, nagu Saatus ise ütleks: te peate koos lahendama neid ülesandeid, mis on teie ette seatud just sellel maisel teekonnal.

Mängufilm „Armatuse õppetunnid“ – see on inimsuhete uurimus tegelaste eelnevate elude kaudu, katse jutustada publikule sellest, kuidas eelnevad ühised elud mõjutavad suhteid praeguses elus; kuidas uurides meie eelnevaid elusid me saame aru, mis toimub meiega praegu; kuidas eelmistes eludes antud lubadused mõjutavad praegust elu; kui lihtne on öelda „ma armastan sind igavesti“ eelnevas elus ja seepärast mitte leida õnne praeguses.

Hinge mälu avaldub valu, kiindumuse, seletamatu armastuse,  seletamatute tegude, arusaamade, kannatuste ja andestamiste kaudu. Paljusid oma ebaloogilisi tegusid me teame, aga ei suuda seletada. Vahel pole meie kõrval lihtsalt  inimest, kes aitaks meil seda sasipundat lahti harutada. Mälestuste ja hüpnoosi kaudu on võimalik eelnevaid kogemusi läbi töötada ja raputada end lahti kunagi antud lubaduste täitmise kohustusest.

Projektide toetamise

Kui te tahate oma unistust ellu viia ja osaleda kinofilmi loomisel, saada produtsendiks, toetada filmi rahaliselt ja näha oma nime tiitrites, siis vajutage allpool asuvale nupule.

Partnerid

Avaldame tänu meie partneritele, kes meie projekti  uskusid ja toetasid seda kõige esimeses etapis.

LEVITAJA

Firma BestFilm.eu OÜ on filmi levitamisega tegelev ettevõte, mis on asutatud 2009 aastal Eestis ja põhineb Eesti kapitalil. Põhitegevuseks on filmide levitamine Eesti, Läti ja Leedu territooriumil.  Partnerid – kõik Baltikumi suurimad kinoketid ja kinod – Forum Cinemas, Cinamon, Solaris Kino, MultiKino.